نمای مدرن

نمای مدرن

نمای ساختمان را میتوان به یک جعبه ی کادویی تشبیه کرد زیرا در نگاه اول فقط میتوانیم نمای ظاهری یک ساختمان را مشاهده کنیم .

در واقع این نما میتواند نشان دهنده ی آنچه در درون ساختمان اتفاق میوفتد باشد . در دنیای امروز با توجه به گسترده شدن بحث طراحی دکوراسیون داخلی و یا طراحی نما و موضوع به وجود آمدن انواع سبک ها و متریالهای جدید رقابت در عرصه ی طراحی بسیار فراگیر شده است .که باعث به وجود آمدن زمینه های منحصر بفرد و خلق ایده هایی خاص و خارق العاده در این بستر شده است .

نما مدرن مانند دیگر سبک های طراحی دارای ویژگی های مخصوص به خود است و یک نمای مدرن باید از اصول ، نمادها و ضوابط طراحی مدرن پیروی کند .

 

 

برای طراحی و اجرای نما مدرن از دو یا چند نوع متریال و یا رنگ در نمای خارجی استفاده میشود و تفاوت اساسی آن با نما کلاسیک در میزان تزیینات آن است اما در طراحی نما مدرن بر تعداد متریالهای استفاده شده و یا بیشتر شدن شکستگی در فرمها تاکید میکند  به این منظور نقوش و طرح های افقی و یا عمودی به طور ترکیبی و با سلیقه ی طراح و در خواست کارفرما در کنار هم چیده میشود تا یک اثر منحصر بفرد و ویژه را در سطح شهر بوجود آورد که البته به تازگی برای طراحی و اجرای نما از شهرداری آیین نامه و ضوابطی تعریف شده است که استفاده از تعداد و نوع متریالهای مصرفی را کنترل و با استفاده از فرمهای غیر متعارف و گاها غیر ایرانی جلو گیری میکند.

 

/ 0 نظر / 37 بازدید